Srdcovka

Asi před 10-ti dny se na mě obrátil zákazník s žádostí o kontrolu a vyčištění komínu v tomto krásném domečku a samozřejmě chtěl papír, že je vše v pořádku. Bohužel nic nebylo v pořádku a tak se muselo nalézt řešení. Doposud se do komínu topilo třemi spotřebiči. Dvěma kamny a jedním krbem. Krb ale musí mít samostatný průduch… co teď?

Vyvložkoval jsem tedy komín a připojil na něj dva stávající lokální spotřebiče. Sporák v 1.NP a kamna ve 2.NP. Co se otevřeného krbu týká, ten bude pravděpodobně nahrazen krbovými kamny, která budou rovněž napojena na novou druhou nerezovou vložku. Nyní se do něj topit již nesmí. Jedinou výhodou byla skutečnost, že je komín dostatečně široký a vejdou se do něj dvě vložky. Překvapila mě důvěra zákazníka, který mě nikdy neviděl, nedostal na mě od nikoho doporučení, ale přesto mi předal klíče od domu a čekal až to udělám. Nechtěl jsem ho zklamat (ostatně jako žádného svého klienta) a tak jsem se do toho pustil zodpovědně a posunul to ještě o kousek výš, než to dělám obvykle.

Vždycky po sobě uklidím, udělám alespoň hrubé zednické začištění, někdy to i po sobě vyštukuji, ale tady jsem i vymaloval. Myslím, že až zákazník přijede i se svou početnou rodinou a uvidí to, bude nadšený a věřím, že i rád, že se na mě obrátil. Já jsem tedy určitě rád, protože když jsem to tam dnes domaloval, přišlo mi líto, že už tam končím. To místo i ten dům má neuvěřitelné kouzlo. Tady to vzalo za srdce.